4,587
3 دقیقه

استخوان ترقوه قسمتی از شانه است.

این استخوان مانند استخوان کتف کمک می کند تا اندام فوقانی به تنه اتصال پیدا کند. استخوان ترقوه تنها ارتباط استخوانی اندام فوقانی با تنه است. ترقوه یک استخوان بلند است که در طول خود دو قوس دارد و به شکل حرف S البته با انحنای کمتر است.شکستگی ترقوه در اثر ضربه مستقیم و یا غیر مستقیم صورت می گیرد.تمرینات زیر را می توانید برای  درمان شکستگی ترقوه انجام دهید.

تمرین اول: wand exercise

دست ها را در حالی که میله را در دست دارید به اندازه عرض شانه باز کنید، و با کمی فاصله از بدن جلو بدن نگه دارید، سپس به آرامی دست ها را به طرف بالای سر حرکت دهید تا دست ها کاملا” صاف شوند و به موقعیت اول برگردید، این حرکت را در ۳ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین دوم: wand exercise:extension

میله را از پشت در دست بگیرد، دست ها در حالت استراحت روی باسن قرار گیرد، سپس به اندازه ۱۵ سانتی متر دست ها را به طرف عقب حرکت دهید و به موقعیت اول برگردید.این حرکت را در دو ست در ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین سوم: external rotation

روی زمین دراز بکشید، میله را در دست بگیرد و به اندازه عرض شانه دست ها را باز کنید، سپس به طرف قسمت آسیب دیده دست ها را حرکت دهید.حرکت باید طوری باشد که شما میله را در همان حالت خارج بدن سمت راست (نمونه تصویر) حرکت دهید. این حرکت را در ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین چهارم: internal rotation

مانند تصویر میله را از پشت به حالت عمودی در دست بگیرد، سپس به طرف بالا و پایین حرکت دهید.این حرکت را در ۳ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین پنجم: shoulder abduction and adduction

دست ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و میله را دست بگیرد، در این وضعیت باید پشت دست شما به طرف شکم باشد.سپس دست ها را به طرف چپ  بدن حرکت دهید به نحوی که میله از طرف چپ بدن خارج از بدن قرار گیرد.این حرکت را در ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین ششم: horizontal abduction and adduction
دست ها را بشتر از عرض شانه باز کنید و میله را  در دست بگیرد، سپس میله را بالا بیاورید تا حد شانه، در این وضعیت بدون اینکه کمر را بچرخانید میله را به سمت راست و سپس به سمت چپ حرکت دهید.این حرکت را در ۲ ست و ۱۵ تکرار انجام

استخوان ترقوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست